Únor 2007

Ilona Csáková

11. února 2007 v 9:16 | basap |  Ilona Csáková
S Mirkou Zajíčkovou se prezentovala v dívčím uskupení Alotrio. Obou mladých zpěvaček si všiml Karel Šůcha - lídr novovlnné skupiny Laura a její tygři. V roce 1987 se staly členkami kapely. Se skupinou Laura a její tygři Csáková natočila několik alb, vyrazila na koncertní šňůru do Francie i Bulharska. V roce 1992 ze skupiny Laura a její tygři na svůj popud odešla. Jak sama několikrát uvedla, měla pocit, že umělecky stagnuje.
Ve stejném roce společně s kytaristou a skladatelem Martinem Kučajem vytvořila dvojici Rituál. Tento projekt financovaný bankéřem A. Komanickým se představil jediným singlem a dvěma videi. Za podpory producenta a skladatele Romana Štefla se vydala na úspěšnou sólovou dráhu zpěvačky středního proudu. Od roku 1993 pod značkou vydavatelství EMI vydala sedm sólových desek (viz Diskografie). Roku 1995 nahrává na soundtrack k filmu Filipa Renče Válka barev píseň Tak pardón. O rok později přijala nabídku a vystupovala jako předskokanka na pražském koncertě Tiny Turner. V témže roce 1996 vstoupila do české verze muzikálu Hair/Vlasy a v obnovené anketě popularity Český slavík získala druhé místo v kategorii zpěvaček. (Stejně tak i v následujících dvou letech, v roce 1999 pak skončila třetí.) Rok 1998 ji přinesl ocenění za nejprodávanější album zpěvačky v ČR. Po rozchodu s hudebním bossem Vladimírem Kočandrlem se na nějaký čas stáhla ze společnosti.
V roce 2002 se vrhla na roli Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu Michala Davida, vyšlo jí zatím poslední řadové album Kruhy mé touhy a opět začala spolupracovat s kapelou Laura a její tygři. Počátek obnovené spolupráce s Šůchovou formací byl ve znamení turné Časy se mění a spolupráce na "Lauří" studiové nahrávce z roku 2004 Vyškrábu Ti oči. Richard Pachman jí v roce 2005 nabídl roli královny Žofie v oratoriu Mistr Jan Hus. Nabídku přijala. V současné době se věnuje swingu a blues, stále hostuje ve skupině Laura a její tygři. Přijala místo porotkyně ve třetí řadě populární pěvecké soutěže Česko hledá Superstar.
Koncem roku 2006 začala Ilona Csáková zkoušet roli krčmářky Roziny v muzikálu hudebního skladatele Karla Svobody - Golem. Toto divadelní představení mělo premiéru 23.11.2006.

NÁVŠTĚVNÍ KNIHA

11. února 2007 v 8:54 | basap |  Návštěvní kniha

Ahoj lidičky, sem pište vše co vám na mém blogu chybí, co se vám na něm líbí, prostě můj blog pořádně okomentujte, ať vím, co s ním mám dělat dál!!!

Díky moc, za vaše komentování

BasapShakira

9. února 2007 v 15:04 | basap |  Shakira
Půvabné dívky jménem Shakira si nelze nevšimnout - objevila se na Grammy Awards, na MTV Video Awards, každý ji určitě zná z reklamních spotů Pepsi. Každopádně je tahle blonďatá Kolumbijka zázračné dítě! Hovoří třemi jazyky a svou první píseň napsala v osmi letech. Je perfekcionistkou, která ve studiu tráví dlouhé a dlouhé hodiny. Musí být u vzniku každé písně, i když její největší vášní je jiskření její elektrické kytary; nepůsobí na svých čtyřiadvacet let. Ostatně její krajan, slavný nositel Nobelovy ceny za literaturu Gabriel Garcia Marquez, o ní napsal: "Její hudba má zcela osobní pečeť - s nikým si ji nespletete, nikdo nedokáže zpívat nebo tančit jako ona. Navíc s tak smyslnou nevinností, která působí, jako by byla vynálezem samotné Shakiry."

Bleskový vzestup této hvězdy na hudební nebe se stal předmětem latinskoamerických legend. Ve třinácti letech získala první nahrávací smlouvu se Sony Music Colombia a vydala debutové album Magia (Magic). Po absolvování základní školy se Shakira rozhodla zasvětit svůj život muzice - natočila Peligro (Danger) a Pies Descalzos (Barefeet), které ji v následujících letech pomohly k obrovskému úspěchu v Latinské Americe, Brazílii (kde prodeje překročily milionovou hranici) a ve Španělsku. Teprve její další album s názvem Dónde Están Los Ladrones?, které produkovala ve spolupráci s Emiliem Estefanem, z ní učinilo největší hvězdu latinskoamerického poprocku. Co však víc, stalo se multiplatinovým v USA, v Argentině, Kolumbii, Chile, Střední Americe a Mexiku, a platinové ve Španělsku. Pak došlo na Grammy Awards a dvě latinskoamerické Grammy Awards, následovala klíčová televizní vystoupení… Zrodila se další velká hvězda! Shakira je ztělesněním rozporů. "Narodila jsem se a vyrostla v Kolumbii, ale poslouchala jsem kapely jako Led Zeppelin, The Cure, Police, Beatles a Nirvanu," vzpomíná Shakira. "Byla jsem zamilovaná do rockové hudby, ale zároveň jsem díky svému otci, který je libanonského původu, poslouchala arabskou hudbu. Dneska jsem určitou fúzí všech těchto stylů, které dokážu v jednu chvíli sladit do jedné skladby."

A právě o tom jsou skladby na jejím novém albu LAUNDRY SERVICE, první desce s písničkami v anglickém jazyce - nepochybně to bude průlom ve světě popu. Prolíná se zde celá řada stylů a žánrů, od vlivu tanga v Objection (Tango) k vůni Středního Východu v Eyes Like Yours, od lyriky Underneath Your Clothes až k bohaté melodice The One či poprockové Whenever Whenever. Je jasné, že ať již Shakira zpívá v jakémkoliv jazyce, vždy patří mezi nejlepší zpěváky a skladatele.

"Myslím, že teď oslavuji život víc než kdykoliv dřív," říká Shakira. "Kdysi jsem měla velice přesnou vizi lásky, zatímco nyní se cítím velmi nechráněná, což je skvělý pocit. Cítím, jako bych se na věci z mé minulosti dívala čerstvě umytá. To je také důvod, proč jsem své album nazvala LAUNDRY SERVICE."

Jednou z nejpozoruhodnějších věcí na LAUNDRY SERVICE je způsob, jakým byla Shakira schopná přenést své latinskoamerické cítění do nového jazyka. Myšlenka začít psát písně v angličtině vzešla z velkého přátelství Shakiry s Emiliem a Glorií Estefanovými. Gloria tehdy přeložila skladbu Ojos Así z alba Dónde Están Los Ladrones? (Where are the Thieves?). "Gloria byla jednou z těch, kteří skutečně věřili, že bych byla schopná udělat desku v angličtině," dodává k tomu Shakira.

Psát písně v angličtině bylo pro Shakiru výzvou. "První písní v angličtině, kterou jsem napsala pro tuhle desku, byla Objection," vzpomíná Shakira. "Modlila jsem se a žádala Boha, aby mi seslal dobrou píseň. A vzpomínám si, jak jsem tu skladbu o několik hodin později začala psát - složila jsem muziku a napsala text zároveň. Měla jsem pocit, že v tom bylo něco skutečně magického."
Po dokončení písně Objection již Shakira věděla, že dokáže napsat i dalších deset písní. Takže vzala své malé přesnosné studio a odjela na uraguayský venkov, kde čerpala energii z okolní přírody. Výsledkem byla úroda nových písní - více introspektivních a vášnivějších než kterákoliv skladba z její minulosti. "Den po dni jsem se musela učit, jak vyjadřovat své příběhy, pocity a myšlenky v angličtině. Takže jsem si koupila několik slovníků rýmů, četla poezii a autory jako Leonarda Cohena a Walta Whitmana," poznamenává k tomu.

"Dokážu vyjádřit své milostné pocity ve španělštině, ale stále jsem přemýšlela o tom, jak je vyjádřit v angličtině. Nakonec jsem to však dokázala a sdělování pocitů v angličtině se pro mě stalo přirozeným procesem. Když se dnes někdo zaměří na témata mých písní, pak zjistí, že většina z nich vypráví o mých vlastních zkušenostech a pocitech, popisují, čím jsem si prošla ve svém životě," říká Shakira. "Je nemožné nepsat o lásce… Vždyť je to tak nádherné tajemství života, které mě nutí klást si každý den nové a nové otázky."

Shakira je dnes jednou z nejpoetičtějších písničkářek své generace, označovaná za nejlepší ženskou textařkou v Latinské Americe. "Snažím se reprezentovat pouze sebe sama, ale je spousta žen, které se se mnou identifikují," říká Shakira. "Rozhodně nejsem žena, která každý den přepírá svému manželovi špinavé prádlo… Jen doufám, že to nezní jako prohlášení nějaké feministky - já se jen snažím být ve svém psaní co nejupřímnější."

Dalším významným aspektem alba LAUNDRY SERVICE je reflexe Shakiriny hluboké lásky k rockové hudbě. "Cítila jsem, že potřebuji natočit opravdu organicku desku se skutečnými muzikanty hrajícími ve studiu živou hudbu. Pracovat prostě tak, jak se dělaly desky před třiceti lety," rekapituluje Shakira. "Proto jsme použili zvukaře jménem Terry Manning, který spolupracoval s AC/DC, Led Zeppelin a Lennym Kravitzem; je ze staré dobré rockové školy. Byla jsem rozhodnuta nestát se závislá na přehnaně mnoha elektronických zvucích, což on výtečně chápal."

Na albu LAUNDRY SERVICE proto nalezneme velkou poklonu staromódním rockovým riffům, soulovému i bluesovému zpívání ve stylu Bonnie Raitt, dokonce i truchlivě naříkající kytary Aerosmith. Ale Shakira i přesto dokáže zůstat sama sebou, takže její hudební styl skáče od andské panovy flétny a brazilských bicích ve Whenever Whenever, zatímco třeba Eyes Like Yours se nese v rytmu břišních tanců. Dokonce na své novince nezapomíná ani na latinskoamerické publikum, které očekává nové písně v jejím rodném jazyce - proto jsou zde čtyři skladby ve španělštině. "Svět se stal tak malým, muzika tak etnickou a naše hudební chutě jsou dnes tak široké, že bylo možné předpokládat současné křížení různých kultur… Ale já stejně vím, že rock'n'roll nikdy nezemře!"

Hilton Paris

7. února 2007 v 7:29 | basap |  Paris Hilton
Paris Hilton se narodila 17.2. 1981 v New Yorku.Je jednou z největších superstar současného Hollywoodu, jakkoli její role v Dům voskových figurín je dosud největší za dobu její kariéry. Prosadila se před necelými čtyřmi lety v lehce skandální televizní live-show The Simple Life, kterou produkovala stanice Fox. V současné době se připravuje její čtvrtá sezóna. Dále se objevila v televizních sériích The O.C., Las Vegas, Veronica Mars a The George Lopez Show či malých cameo-rolích ve filmech Život s Helenou, Zoolander, The Cat in the Hat a Wonderland masakr.
Nedávno dokončila komedii National Lampoon's Pledge This. V září 2004 publikovala autobiografickou knihu Confessions of an Heiress: A Tongue-in-Chic Peek Behind the Pose, která se dlouho držela na čelních místech v žebříčku New York Times Bestseller. Věnuje se také modelingu zpívá (na vlastním labelu Heiress Records jí vyjde pop/rockové debutové album), je po ní pojmenována vůně "Paris Hilton", přes Amazon.com rozjela prodej šperků a plánuje celosvětovou síť klubů "Club Paris" , pracuje v charitě a organizacích na ochranu práv zvířat.Potrpí si na skandály a miluje večírky.

Madonna

6. února 2007 v 20:10 | basap |  Madonna
Rodiče Sylvio Ciccone, přistěhovalec z jižní Itálie (inženýrem u Chrystlera) a Madonna Ciccone jí pojmenovali Madonna Luise Veronica Ciccone. Madonna měla 3 sestry, Melanii, Paulu a Jennifer a 4 bratry, Martina, Christophera, Anthonyho a Maria. Celá rodina se přestěhovala do Detroitu. Když bylo Madonně 6 let, zemřela její matka na rakovinu. Vyrůstala ve velmi muzikální rodině, kde každý sourozenec hrál na hudební nástroj. Madona se učila hrát na klavír, což se jí později velmi hodilo. Její otec se po nějaké době opět oženil. Narodili se další dva sourozenci.
Už na střední škole Madonna navštěvovala hodiny tance. Na těchto lekcích se seznámila s tanečníkem Christopherem Flynnem. V roce 1976 úspěšně ukončila studium na střední škole a získala stipendium na tanečním oddělení Michiganské univerzity, ale vybrala si místo v tanečním studiu v New Yorku. Zpočátku vystupovala kde se dalo, někdy jako tanečnice jindy zase jako zpěvačka. Vystupovala v kapelách jako Breakfast Club či Emmy.
Občas si přivydělávala jako modelka aktů. Fotky které nafotila se o několik let později objevují v Penthousu a Playboyi. Filmovým debutem pro ni byl nechvalný snímek "A Certain Sacrifice". V roce 1982 získává Madonna první smlouvu s firmou Sire Records.
První singl se nazývá Everybody a první album nese název Madonna, na němž si napsala skoro všechny texty sama. První klip pro MTV se jmenoval "Borderline". Druhé album se jmenuje Like a Virgin. Její sláva šla raketově vzhůru a Madonna se stává slavnou.

Natočila také několik filmů jako: "Vision Quest", v roli barové zpěvačky a následovně velká herecká role ve filmu "Desperately Seeking Susan" bláznivá komedie, která měla veký úspěch.

Po osmiměsíční známosti s hercem Seanem Pennem se konala svatba v den Madoniných 27 narozenin. Bohužel tento vztah nevydržel příliš dlouho a po třech letech se oba rozvádějí. Se Seanem natočila nepříliš úspěšný film "Shanghai Surprise". Dalším významným albem se stalo "Like a Prayer", na kterém Madonna napsala 11 vlastních textů.

Velký přelom v její kariéře nastal, když změnila svoji image na sexuální symbol. Vydáním alb "I´m Breathless" a "Erotica". Vydává skandální knihu Sex a film "Body Of Evidence". Po neúspěšném turné v roce 1994 se svými sexuálními výstřelky končí a vydává další album.
Podařilo se jí získat velkou příležitost a v roce 1996 začíná v Argentině natáčet filmovou verzi muzikálu Evita. Na který v Londýně studovala operní zpěv. V průběhu natáčení Madonna otěhotní s osobním trenérem Carlosem Leonem. 16. 9.1996 se jí narodila dcera Lourdes Marie Ciccone Leon. Avšak její vztah s Carlosem dlouho netrval.

Velký úspěch získává album "Ray Of Light", za které obdržela 4 Grammy. V roce 1999 se seznámila s britským režisérem Guyem Ritchiem, kterého si po roce známosti vzala. Má s ním druhé dítě - syna Rocco: narozen 10.8.2000. Po dlouhé době madonna vydala album "Music" (2000). Následovala alba Die Another Day (2002) či American Life (2003).

"Přeji si, aby lidé vyskočili ze židlí! Chci lidi bavit... chci aby si užívali při poslechu tohoto alba od začátku až do konce... nonstop!" Takto Madonna popisuje své album Confessions On A Dance Floor, které vyšlo na celém světě v polovině listopadu 2005. Na Confessions On A Dance Floor se Madonna, nejznámější a nejdiskutovanější ikona populární hudby, vratila ke svým tanečním disco kořenům, avšak kolekci 12 skladeb koření skvělou směsí nejsoučasnějších zvuků, ke kterým jí pomohli producent alba Stuart Price (znám též jako Jaques Lu Cont) a další producenti Mirwais Ahmadzai (producent Madonniných alb Music a American Life) a Bloodshy & Avant.

REKORD V KOMENTÁŘÍCH, OKAMŽITĚ TAM BĚŽTE PŘIDAT KOMENTÁŘ!!!!!!!!!!!!!!!

2. února 2007 v 13:18 | basap |  REKORD V KOMENTÁŘÍCH
Ahoj lidičky, rozhodla jsem se, že pokořím rekord v počtu kometářů-NEUVĚŘITELNÝCH 6874, kterých dosáhl DARWIE! Prosím pomožte mi a pořádně pište komentáře, každý jich napište třeba 50!
DÍKY PŘEDEM, BASAP

Sandra Bullock- základní údaje

1. února 2007 v 20:01 | basap |  Sandra Bullock
Celé jméno: Sandra Annette Bullock
Datum narození: 26.7.1964, ve 3:15 ráno
Znamení: Lev
Matka: Helga Bullock (Němka), operní zpěvačka, zemřela 4.4.2000 na rakovinu
Otec: John Bullock (Američan), učitel zpěvu
Sestra: Gesine Bullock Prado, právnička a více prezidentka agentury FORTIS FILM
Barva očí: Hnědá
Barva vlasů: Hnědá
Výška: 173 cm
Velikost bot: 42
Oblíbená hudba: Salsa, Tom Jones, Bob Schneider, Jazz, Classic
Oblíbené jídlo: gumoví medvídci, zmrzlina, čokoláda, kuře
Oblíbený nápoj: pivo (Heineken), tequila
Oblíbený film: Čaroděj ze země Oz, cokoliv s Audrey Hepburn
Hobby: tanec (salsa), internet, televize, posezení s přáteli, výlety.

Sandra Bullock- životopis

1. února 2007 v 19:24 | basap |  Sandra Bullock
Sandra Bullock je starší dcerou učitele zpěvu Jahna a operní zpěvačky původem z Německa Helgy. Vyrůstala střídavě v Německu a USA se svými rodiči a svou o tři roky mladší sestrou Gesine. Již od dětství se předváděla v dětském sboru, jehož produkci měla na starosti její matka. Když byla ještě teenager, její rodina se přestěhovala zpátky do Washingtonu. Začala studovat střední školu Washington-Lee v Arlingtonu ve Virginii. Po absolvování v roce 1982, začala studovat herectví na East Carolina University v Severní Karolíně. Po úspěšném absolvování se přestěhovala do New Yorku, kde začala svou hereckou kariéru. Zde si zahrála v mnoha divadelních představeních. Její nejúspěšnější role byla pro nekomerční produkci "No Time Flat", za zpodobení jižní krásky získala pochvalnou kritiku. Po tomto úspěchu dostala malou roli v televizi ve filmu "Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman" (1989) a poté co se přesunula do Los Angeles, získala roli v nepříliš úspěšné televizní verzi "Working Girl".
I po tomto neúspěchu se stále držela v herecké branži, což ji přineslo první filmovou roli v "Love Potion No. 9" (1992). Následující rok se objevila v "The Thing Called Love" a v akčním trháku Sylvestra Stalloneho "Demolition Man". Ačkoli její role byla v podstatě skromná získal pozornost filmového producenta Joela Silverse, který ji doporučil režisérovi Janu de Bont.
De Bont zrovna obsazoval role pro nadcházející akční film s autobusem, který veze bombu, Sandra Bullock se mu zalíbila a rozhodl se ji vybrat pro roli Aniie. V obsazení do role Sandry naproti Keanu Reevesovi, se de Bond potýkal s velkým odporem od vedoucích pracovníků filmového studia, kteří si raději přáli nějakou baculatou blondýnku na tuto roli. Režisér vytrval a v roce 1994 ji obsadil do role ve filmu Nebezpečná Rychlost "Speed", jeden z nejúspěšnějších filmů, který doposud natočila. Film popohnal hereččinu slávu více nežli sama osobně očekávala a otevřel jí dveře k dalším významným rolím. Nejprve v hlavní roli ve filmu Síť "The Net", po dokončení filmu se svěřila, že si zamilovala Internet a elektronickou poštu.
Díky dveřím otevřeným dokořán si Sandra v roce 1996 vydělala 6 milionů dolarů. Poprvé na sebe upozornila v romantické komedii "While You Were Sleeping". Film byl kritikou a komerčně úspěšný, herečka pokračovala v rostoucí kariéře ve filmové adaptaci Johna Grishamse "A Time to Kill", kde si zahrála po boku Ashley Jodd a Matthew McConaughey. Úspěch v tomto filmu byl poslední, který si mohla na chvíli užít, poté co prudce klesla ve filmech jako "In Love and War" (1996), "Two If By Sea" (1996) a možná taky "Speed 2: Cruise Control" (1997), které byly zklamáním.
Naštěstí pro Sandru se zdálo, že její diváci jí to prominuli a zapomenuli a ona se mohla mírně odrazit v následujících letech ve filmu "Hope Floats" (1998), který také náhodou byl první projekt její produkční společnosti Fortis Films, kterou založila. Ve stejný rok si také zahrála v další romantické komedii "Practical Magic", spolu s Nicole Kidman. Film jí poskytnul další skromný úspěch, jenž ji opět dostal na sedlo a proto Sandra pokračovala v další romantické komedii po boku Bena Afleka v "Forces of Nature" (1999). Třebaže se film projevil kritikou i komerčně neúspěšný, Sandra získala zpět svou popularitu s mnoha projekty v roce 2000, včetně komedie "Gun Shy" a "28 Days", v komedii na sebe upozornila jako novinová redaktorka.
Následující role v "Miss Congeniality" (2000), jako agentku FBI ji donutili v rámci špionáže účastnit se soutěže Miss U.S.A. Hezká agentka se jí teda zůčastnila, proto aby zabránila bombovému útoku. O dva roky později se objevila v thrilleru "Murder By Numbers" a v dramatu "Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood" (2002).
Sandra Bullock se 16.7.2005 provdala za hvězdu televizní reality show Jesse Jamese. Svatba se konala na kalifornském ranči u Santa Barbary.